Vademecum Wiedzy - pytania i odpowiedzi

2411.2022

PYTANIE NR: 26559/2022

Witam,
1. jesteśmy ZPCHR w ramach "dużego ZFRON" /środki za 2021r./ chcemy sfinansować pracownikom niepełnosprawnym 3 karnety roczne na siłownię open - czyli siłownia i zajęcia, w ramach tych karnetów na zajęcia uczęszczałyby osoby niepełnosprawne z listy, karnety nie imienne. oraz zabiegi rehabilitacyjne pakiet na kwotę 5 tys, dla osób niepełnosprawnych do wykorzystania limitu kwotowego - czy powyższe wydatki będą w ramach pomocy de-minimis?Czy z faktur mogę odliczyć Vat, wtedy wydatek z ZFRON w kwocie netto, czy lepiej zapłacić fakturę w kwocie brutto z ZFRON, Czy odliczając Vat mam obowiązek Vat naliczyć od nieodpłatnego przekazania?
2. Pracownik napisał prośbę o zwolnienie z pracy z dniem 8.11.2022 na mocy porozumienia stron, zmieniła mu się sytuacja życiowa i chce wrócić do pracy na to samo stanowisko, napisał prośbę o przyjęcie z dnie 23.11.2022. Czy starając się o dofinansowanie do wynagrodzeń składam dwa wnioski INFD-P za pracownika zwolnionego i nowo przyjętego osobno? Czy wykazując efekt zachęty drogą jakościową mogę wskazać, że przyjmuję go na jego miejsce - tego samego pracownika zwolnionego wcześniej?

pytanie zadane przez: dane autora d/w administracji, dnia: 24.11.2022

Blokada dostępu!
Dostęp do pełnej wersji tej wiadomości posiadają tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu Serwis Vademecum Wiedzy

ZAREJESTRUJ SIĘ »

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą pod numerem naszej infolini: (16) 679-16-16 lub pisząc na adres biuro@obpon.pl

« powrót