Vademecum Wiedzy - pytania i odpowiedzi

2009.2022

PYTANIE NR: 26410/2022

Spółka w związku w związku z zawartą umową leasingu operacyjnego na samochód - realizowała środki z funduszu ZFRON poprzez zapłatę rat leasingowych za czynsz.

Każdorazowo po zapłacie kolejnych rat czynszu operacyjnego oraz wystąpieniu do Urzędy skarbowego przedstawiając fakturę za czynsz wraz z potwierdzeniem zapłaty ze środków ZFRON uzyskiwała zaświadczenie o pomocy deminimis w związku z wydatkowaną wartością.

Łączna wartość realizacji ze środków z rachunku ZFRON za opłacone czynsze leasingu operacyjnego to wartość 94 tys.zł.

Następnie w związku z zakończeniem umowy leasingowej dokonano wykupienia przedmiotu leasingu (zgodnie z zapisem w niej zawartym) za ustaloną pierwotnie cenę 24.000,- zł. Wykup został opłacony ze środków obrotowych Spółki.

Po wykupieniu przedmiotu leasingu operacyjnego samochód został wprowadzony do ewidencji środków trwałych i amortyzowany.

Aktualnie pojazd został sprzedany, a część wartości środka trwałego w wysokości 16 tys.zł pozostała niezamortyzowana.

Pytanie:
czy w związku ze sprzedażą pojazdu Spółka ma zwrócić pieniądze na wyodrębniony rachunek ZFRON środki za niezamortyzowaną wartość pojazdu?

pytanie zadane przez: dane autora d/w administracji, dnia: 20.09.2022

Blokada dostępu!
Dostęp do pełnej wersji tej wiadomości posiadają tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu Serwis Vademecum Wiedzy

ZAREJESTRUJ SIĘ »

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą pod numerem naszej infolini: (16) 679-16-16 lub pisząc na adres biuro@obpon.pl

« powrót