1611.22

KOMUNIKAT OBPON: Odpowiedź BON dot. pytania o przewidywane kwoty zmian wysokości dofinansowań do wynagrodzeń zatrudnionych osób z niepełnosprawnościami od 1 stycznia 2023r.

UWAGA!

Pytanie OBPON.org dot. przewidywanych kwot zmian wysokości dofinansowań do wynagrodzeń zatrudnionych osób z niepełnosprawnościami od 1 stycznia 2023r.

Szanowni Państwo

W nawiązaniu do informacji uzyskanych z BON oraz Prezesów PFRON, podczas Konferencji dot. zatrudniania ON, z których Pracodawcy osób z niepełnosprawnościami dowiedzieli się, że od 1 stycznia 2023 roku zostaną podniesione maksymalne kwoty dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych z PFRON- Nasza Organizacja zwraca się do Państwa z pilną prośbą o podanie ich kwot oraz o przesłanie projektu zmian w ustawie o rehabilitacji. Z góry bardzo dziękujemy za pilną odpowiedź. Dla Pracodawców ON jest to bardzo potrzebna i ważna zmiana i chcieliby się dowiedzieć o niej jak najszybciej aby mogli przygotować się na zatrudnianie pracowników z niepełnosprawnością w 2023 roku.

Z poważaniem Edyta Sieradzka Wiceprezes OBPON.org

Odpowiedź Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej  dostępna po zalogowaniu. 

Więcej szczegółów dot. podwyższenia kwot dofinansowań zostanie omówione na szkoleniach organizowanych w najnowszym cyklu szkoleniowym OBPON:

PFRON - ważne zmiany w ubieganiu się o dofinansowanie wynagrodzeń w kontekście kosztów płacy i płacy minimalnej w 2023 roku. Zmiany kwot dofinansowań od 1 stycznia 2023 roku. Stan zagrożenia epidemicznego, a prawo do wydłużenia orzeczeń. Ulgi we wpłatach na PFRON, a kontrole PFRON. Ważne zmiany w ustawie o rehabilitacji po 30 października 2022 roku.

 

To jest jedynie wstęp do artykulu. Pelną wersję możesz przeczytać w serwisie informacyjnym pod adresem https://www.obpon.pl/article/218084/show.html.

« powrót