Vademecum Wiedzy - pytania i odpowiedzi

2511.2020

PYTANIE NR: 24705/2020

Pytanie do Pani Edyty Sieradzkiej
Został napisany IPR w którym jednym z działań jest likwidacja ograniczeń zawodowych wynikających z rodzaju niepełnosprawności poprzez sfinansowanie myjki ciśnieniowej KARCHER celem doposażenia stanowiska pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej, co pozwoli jej pracować w sprzyjających dla zdrowia warunkach ergonomicznych. Po dokonaniu zakupu myjki ciśnieniowej zwróciliśmy się do Urzędu Skarbowego, wysyłając fakturę oraz kopię IPR o wydanie zaświadczenia o pomocy de minimis. W dniu dzisiejszym dostaliśmy wezwanie uzupełnienia wniosku poprzez złożenie dodatkowych wyjaśnień z których wynikałoby w jaki sposób myjka ciśnieniowa służy rehabilitacji pracownika niepełnosprawnego oraz wskazanie celowości i oszczędności dokonanego wydatku, zgodnie z § 4a rozporządzenia MPiPS z dn 19.12.2007 w sprawie ZFRON.
Mamy pytanie czy istnieją argumenty, których moglibyśmy użyć, aby nie dostać decyzji odmownej odnośnie wydania w/w zaświadczenia?
Pozdrawiamy, życząc zdrowia:)

pytanie zadane przez: dane autora d/w administracji, dnia: 25.11.2020

Blokada dostępu!
Dostęp do pełnej wersji tej wiadomości posiadają tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu Serwis Vademecum Wiedzy

ZAREJESTRUJ SIĘ »

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą pod numerem naszej infolini: (16) 679-16-16 lub pisząc na adres biuro@obpon.pl

« powrót