Vademecum Wiedzy - pytania i odpowiedzi

0710.2019

PYTANIE NR: 23381/2019

Pracownik wykorzystał dokładnie 182dni zwolnienia lekarskiego. Jest rencistą i wiedząc, że nie dostanie świadczenia rehabilitacyjnego zgłosił gotowość do pracy. Zastrzegł, że najpierw chce wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Zgodziłam się. Nie wysłaliśmy pracownika na badania kontrolne, bo nie ma takiego obowiązku, gdy idzie od razu na urlop. Niestety tak myślałam, że pracownik ten ma plan. Będąc na urlopie przerywa okres pobierania zasiłku i może rozpocząć na nowo z "nowym schorzeniem". I nie pomyliłam się. Był na urlopie 19dni i przyniósł zwolnienie tym razem od ortopedy (wcześniej było od neurologa). Wysłałam zwolnienie do kontroli i mam odpowiedź, że jest prawidłowe.

Co ja jeszcze mogę zrobić? Jak ustalić czy poprzednia choroba nie ma związku z kolejną? Uważam, że jest to mocno naciągane zwolnienie. Dodatkowo osoba ta jest pod ochroną i nie mogę jej zwolnić za wypowiedzeniem.

pytanie zadane przez: dane autora d/w administracji, dnia: 07.10.2019

Blokada dostępu!
Dostęp do pełnej wersji tej wiadomości posiadają tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu Serwis Vademecum Wiedzy

ZAREJESTRUJ SIĘ »

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą pod numerem naszej infolini: (16) 679-16-16 lub pisząc na adres biuro@obpon.pl

« powrót