Vademecum Wiedzy - pytania i odpowiedzi

1203.2019

PYTANIE NR: 22852/2019

Witam

Prosimy o poradę jak uzasadnić zakup z dużego ZFRON skanera dla niepełnosprawnego pracownika działu sprzedaży oraz niepełnosprawnego kierownika działu handlowego .
- Pierwsza osoba jest osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym pogorszenie stanu zdrowia nastąpiło w 2017. Posiada schorzenie 05 R schorzenia kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego oraz stopę końsko-szpotawą przez co kuleje . Dotychczas skaner znajdował się w innym dziale i pracownik musiał pokonywać odległość kilku metrów do innego działu . Jest to osoba która pomimo swojej niepełnosprawności jest bardzo energiczna i nie raz zdarzyło się jej na korytarzu przewrócić, potknąć na -dlatego też chcemy doposażyć z dużego ZFRonu stanowisko pracy w skaner.
-2 osoba to kierownik działu handlowego choruje na przewlekłą białaczkę 11 I st. umiarkowany - jak można byłoby uzasadnić zakup skanera dla tej osoby? Dotychczas korzystał ze skanera w dziale księgowości, jednak ze względu, iż tym dziale znajdują się różne osoby np. kierowcy do rozliczenia gotówki, dostawcy - jest w większym stopniu narażony na np. infekcje bakteryjne co w przypadku białaczki może spowodować pogorszenie choroby. Skaner byłby też bardzo przydatny w jego pracy - posiada samodzielne stanowisko pracy w osobnym pomieszczeniu.
Proszę o argumenty, które powinniśmy przedstawić we wniosku o pomoc de minimis, aby US nie zakwestionował zasadności wydatku - np. iż zapewnienie takiego sprzętu jest obowiązkiem pracodawcy

pytanie zadane przez: ..., dnia: 2019-03-14 14:09:13

Blokada dostępu!
Dostęp do pełnej wersji tej wiadomości posiadają tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu Serwis Vademecum Wiedzy

ZAREJESTRUJ SIĘ »

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą pod numerem naszej infolini: 0 801 00 30 31 lub pisząc na adres biuro@obpon.org

« powrót