1903.19

Wywiad OBPON: Sukces szkoleń i plany OBPON na 2019r. - rozmowa z Edytą Sieradzką, Wiceprezes organizacji Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych OBPON.org

 

Pani Prezes, spotykamy się pod koniec cyklu lutowo-marcowych szkoleń dla pracodawców osób niepełnosprawnych. To już kolejny cykl szkoleń zorganizowany przez OBPON. Jak widać, te szkolenia w dalszym ciągu są potrzebne...

Ten cykl szkoleń przeprowadziliśmy w czternastu miastach. Pracodawcy, którzy po 1 stycznia 2019 r. zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami w dalszym ciągu mają bardzo duże problemy z interpretacją przepisów prawnych, które wynikają z ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej. W związku z tym, że zmian w tych przepisach jest bardzo dużo sprawia, że niektóre firmy gubią się w tym wszystkim.

Te szkolenia są dla pracodawców osób niepełnosprawnych właśnie po to, żeby ich ukierunkować, aby pokazać im faktycznie gdzie, w jakim miejscu źle wypełnili dokumenty, gdzie np. nieprawidłowo została wyliczona kwota pomocy publicznej, która w razie kontroli, musiałaby zostać zwrócona. 

To jest jedynie wstęp do artykulu. Pelną wersję możesz przeczytać w serwisie informacyjnym pod adresem http://www.obpon.pl/article/200399/show.html.

« powrót